lip 25 2016 W jaki sposób pielęgnować opony samochodowe?...
Komentarze: 0

Bezpieczeństwo na drodze zależy od wielu czynników, jednak niektórzy kierowcy zdają się zapominać jak ważną rolę pełnią opony samochodowe. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz innym uczestnikom ruchu należy odpowiednio dbać o ogumienie. Wbrew pozorom zadanie nie jest trudne, bowiem producenci środków pielęgnacyjnych do samochodów ułatwiają kierowcom zadanie. Jak zatem odpowiednio dbać o opony?

Konserwacja opon samochodowych


Ważne jest to, by o opony dbać już podczas ich codziennego użytkowania. Sprawdzanie ciśnienia, dbanie o to by ich nie przeciążać, a także zmiana ogumienia letniego na zimowe o odwrotnie nie tylko zwiększa bezpieczeństwo na drodze, ale również znacznie wpływa na trwałość opon. Istotne jest także, aby odpowiednio dbać o pielęgnację ogumienia - należy przemywać je wodą wymieszaną ze środkiem do konserwacji opon.

Jaki preparat do konserwacji opon wybrać?

Tu pole do popisu jest duże, ponieważ producenci mają w swoich ofertach wiele środków różnego rodzaju. Większość z nich doskonale konserwuje opony, jednakże część ma także inne zalety, jak na przykład czernienie opony, czy jej ochrona przed promieniowaniem UV, jeszcze inne pozwalają na ochronę opon przed osadzaniem się na nich kurzu i innego rodzaju brudu. Jak widać każdy powinien znaleźć środek do konserwacji opon, który będzie dostosowany do jego potrzeb.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz